Psycholog Warszawa – Magdalena Romaniuk

 

Pomoc psychologiczna jest skierowana do osób, które doświadczają trudnych zmian w aktualnym życiu – takich jak rozwód, śmierć bliskiej osoby, strata pracy, trudna sytuacja w pracy, mobbing. Jest to cykl około 10 spotkań służących pomocy w konkretnym , aktualnie doświadczanym kryzysie.

Jako doświadczony psycholog i wykwalifikowany specjalista z otwartością, zrozumieniem, empatią i mentalną podporą, pomagam wszystkim tym, którzy czują się skrzywdzeni, zranieni, samotni, niezrozumiali, zawiedzeni, rozczarowani, niespokojni czy smutni. Pokazuję drogi, pomagam osiągnąć zrozumienie, tłumaczę, wspieram, wyjaśniam, odkrywam, wydobywam, otulam, leczę, oswajam. Jestem tu dla Ciebie, jeśli nie wiesz, jak otworzyć się na ludzi, przestać płakać, zmotywować się, podjąć działania, uleczyć rany, osiągnąć zrozumienie, zdobyć większą świadomość, podnieść pewność siebie, poprawić ważne relacje, otworzyć się na spokojne i radosne przeżywanie kolejnych dni, poprawić jakość codzienności, wyeliminować problemy związane z adaptacją, snem, odżywianiem, zaburzeniami osobowości, depresją i nerwicami (sprawdź leczenie depresji).

W moim Gabinecie Psychoterapii znajdzie się miejsce dla każdego, niezależnie od wieku, doświadczeń, przeżyć, problemów, historii, ran. Pomagam odkryć wewnętrzny potencjał, zniwelować problemy w relacjach i lęk przed podjęciem tych poważnych. Pracuję z osobami, które doświadczają lub doświadczyły wypalenia zawodowego, mobbingu. Wiem, jak oswoić tak poważne tematy jak rozwód, syndrom pustego gniazda, stratę bliskiej osoby, współuzależnienie czy problemy zdrowotne. Cechuje mnie indywidualne podejście oraz otwartość do każdej osoby, z którą podążam ścieżką jej życia, emocji i przeżyć.

Pomoc psychologiczna – to różne oddziaływania psychologiczne mające na celu pomoc w rozwiązywaniu problemów. Pomoc psychologiczna polega na tym, że osoba zajmująca się zawodowo pomaganiem – psycholog, psychoterapeuta – korzystając ze swojej wiedzy fachowej, doświadczenia i zaangażowania – pomaga osobie będącej w kryzysie, czy też doświadczającej trudnych do samodzielnego rozwiązania problemów. W zależności od sytuacji w jakiej jesteś możesz skorzystać z różnych form pomocy psychologicznej.

Poradnictwo psychologiczne (psychoedukacja) – jest skoncentrowane na dostarczeniu fachowej wiedzy potrzebnej do rozwiązania konkretnych problemów min. wychowawczych, w małżeństwie czy zawodowych.

Wsparcie w sytuacji kryzysowej – z jednej strony dostarczy fachowej wiedzy przydatnej na drodze do przezwyciężenia kryzysu, a z drugiej wsparcia psychicznego bardzo potrzebnego do tego, żeby przejść przez trudności i odzyskać poczucie bezpieczeństwa i równowagę. Wsparcie w sytuacji kryzysowej może być szczególnie pomocne w przypadku przechodzenia przez rozwód, zawód miłosny, stratę bliskiej osoby; doświadczanie przemocy, mobbingu, poważne problemy zawodowe.

Powyższe formy pomocy psychologicznej, mogą z czasem, w ramach decyzji osoby korzystającej z pomocy, przejść w formę pomocy psychologicznej długoterminowej – patrz psychoterapia długoterminowa lub psychoterapia psychodynamiczna.

Jeśli obecnie przeżywasz któreś z wyżej opisanych trudności, jeśli jest ci trudno mieć sytuacji w której jesteś i masz poczucie , że w samodzielnym szukaniu rozwiązań problemów wyczerpałeś już wszystkie możliwości – zapraszam do skorzystania z pomocy psychologicznej – Psycholog Warszawa Centrum ul. Srebrna 16/215 – Magdalena Romaniuk.